Přihlášené přednášky

Přednášející Typ Název přednášky Bližší informace
Přednášková noc Krátká (30 min) Úvodní řeč Krátká řeč na úvod. Zjistíte, kde co najdete, co můžete a nesmíte dělat a na koho se můžete obrátit v případě problémů.
Petr Šťastný Krátká (30 min) Rust: programovací jazyk budoucnosti Ukážu vám Rust! Možná jste o něm už slyšeli. Je to úžasný jazyk který je rychlý jako C a přitom paměťově bezpečný. Jak je to možné? Ukážu vám ty nejlepší funkce, které Rust přinesl a vysvětlím, jak to vlastně celé funguje. Taky se podíváme na to, jak se v něm vlastně píšou programy a ukážu jeho syntax. Microsoft, Discord, i Cloudflare už na Rust přešli. A co vy?
Petr Šťastný Workshop (60 min) Otevírání zámků bez klíče, snadno a rychle! Někteří se tím živí, někdo se prostě jenom nudí v metru. Nezávisle na vaší motivaci vás naučím, jak zámky otevírat bez nutnosti vlastnit klíč. Ukážeme si základní techniky a naučíme se otevřít náš první zámek. Je to jednodušší než si myslíte. Workshop je vhodný i pro úplné začátečníky kteří nikdy předtím zámek nedrželi v ruce.
Veronika Boguschová Dlouhá (60 min) Jednorožci Repríza přednášky z HraNoLu 2020. Vše, co jste chtěli, a možná i nechtěli vědět, s diskusní vsuvkou.
Ondřej Havelka Workshop (60 min) Prezentace naslepo Chcete si zkusit jaké to je prezentovat před neznámými lidmi a zároveň nemít ani potuchy o čem to vlastně mluvíte ? Přijde si to zkusit. Nebo se prostě přijďte pobavit nad výkony ostatních.
Ondřej Havelka Dlouhá (60 min) Filosofická přednáška na téma morálka a smysl života Chcete se dozvědět smysl života, vesmíru a vůbec? Jste zástupce lidského nebo jiného inteligentního druhu? Tak výborně, tato přednáška je přesně pro vás. Podíváme se na některé z nejzajímavějších filosofických myšlenek a společně si je zhodnotíme, prodiskutujeme a zkritizujeme. Samozřejmostí bude i rozebrání názorů publika.
Petr Šťastný, Heřman Sůra a Matěj Rohlík Krátká (30 min) Jak to bylo doopravdy: Náboženství (1/256) Popovídáme si o skutečných událostech, ze kterých vznikly známe náboženské mýty a legendy. Chcete se stát Mesiášem snadno a rychle? Přijďte na naši přednášku a dozvíte se, jak si založit vlastní náboženství!
Kristýna Petrlíková Dlouhá (60 min) Tučňák s rýží na sto způsobů Snažili jste se někdy uvařit tučňáka s rýží, ale nakonec to vždycky skončilo polotovarem z GNOMEbusu? V tomto putovním seriálu si ukážeme přípravu lahodného pokrmu z polární kuchyně snadno a rychle. Vhodné i pro kuchaře začátečníky! Základem každé dobré kuchyně je kvalitní prkýnko. Jak ale takové prkýnko vybrat, aby na něm bylo možné zpracovat i pořádně vytíženého tučňáka? To vše (a mnohem více) se dozvíte v této přednášce! A pokud náhodou ještě svého tučňáka nemáte, nezoufejte! Během večera bude určitě možnost nějakého ulovit. Nezapomeňte si hrnec!

Registrace přednášky

Registruj se pomocí tohoto formuláře a přihlaš si svoji přednášku na PŘeNoc.

Vyber si nějaké zajímavé téma a napiš nám o něm. Jakmile ti přednášku schválíme, dostaneš od nás informační email. Navíc se můžeš těšit na speciální dárek. A jestli chceš, klidně si těch přednášek můžeš vzít i víc. Jenom prosím míň než pět, už i to tady bylo. Přeci jenom máme jen jednu noc a přednášejících je víc.

Zobrazit formulář

Nefunguje to? Klikni sem.